• Internet
 • Nabídka služeb
 • Obchodní podmínky
 • Časté dotazy
 • Linux
 • Technologie
 • Dokumenty
 • Kontakty
 • Rychlý kontakt
  Stanislav Lorenc
  +420 775 378 265
  informace@cernovice.net
 • Novinky a aktuality
  21.2.2013
  Spuštění projektu OmISP.cz
  29.11.2012
  Spuštění projektu Fit-Book.cz
  30.6.2011
  Služby VIP Ulož.to ZDARMA pro klienty Cernovice.net
  14.6.2011
  Na celé sítí Cernovice.Net, na Černovicku úspěšně proběhlo přečíslování a přechod na síť plně routovanou síť je nyní plně spravována protokolem OSPF. Při této příležitosti se podařilo z páteřní infrastruktury odstranit i několik aktivních prvků, což má za následek zvýšení spolehlivosti, a rychlosti síťe. V Černovicích se tak odezva do NIX.CZ pohybuje na stabilní hodnotě 5ms na koncovém zařízení klienta! V nejodlehlejších částech síťě se potom dostáváme na hodnotu 6ms.
  1.6.2011
  Do nabídky služeb je nově zařazen prodej a instalace satelitní televize Skylink.
  1.5.2011
  Spuštění poskytování telekomunikačních služeb v Pelhřimově.
  1.3.2011
  Rychlost připojení do internetu v Černovicích navýšena 200Mbit v licencovaném pásmu 11GHz.
  Odezva do NIXu snížena na krásných 5ms přímo ve Vaší domácnosti.

Časté dotazy

Na této stráce si můžete prostudovat přehled častých dotazů. Pokud zde nenaleznete svoji odpověď, obraťte se na některý z kontaktů.

Na jaké technologii funguje bezdrátová část sítě Cernovice.net ?
Na bezdratové technologii WiFi, v bezlicenčním pásmu 2.400–2.4835 GHz (standard IEEE 802.11b/g) a 5.470–5.725GHz (standard IEEE 802.11a/n). Služby jsou poskytovány na základě všeobecných oprávnění ČTÚ VO-R/12/08.2005-34 a VO-R/10/03.2007-4.
Je Cernovice.net veřejná telekomunikační síť, muže se připojit každý?
Ano, Cernovice.Net je veřejná telekomunikační síť. Využívat služby může tedy každý zájemce, který je v dosahu dostupnosti služby o kterou má zájem.
Líbí se mi nabídka služeb a chci se připojit, co mám dělat?
Nejrychlejší je se ozvat na některý z koktaktů. Napište sms nebo email a uveďte na sebe kontakt, ozvu se Vám, nebo nám zavolejte. Pak prověřím možnost Vašeho připojení a doporučím Vám nejvhodnější variantu řešení vašeho připojení.
Mohu si připojení po technické stránce realizovat sám ?
Tato možnost tu samozřejmě je. Nejdříve je ovšem nutné dodat přehled použitých technologií, aby byla ověřena jejich technická a kvalitativní způsobilost pro používání telekomunikačních služeb. Po dokončení Vaší instalace, je ovšem nutné mi zavolat a nechat si instalaci prověřit a schválit. Vyhrazuji si právo nevyhovující a nekvalitní instalace bezdrátových připojení nepřipojit do sítě Cernovice.net. Jedná se zejména o instalace degradující parametry přístupového bodu, nebo instalace porušující platné normy stanovevné Českým telekomunikačním ústavem.
Co je to technická a kvalitativní způsobilost pro používání telekomunikačních služeb?
Ne všechny produkty jsou vhodné pro zapojení do síťě Cernovice.net. Pokud se jedná o bezdrátovou část sítě, je důležité aby bylo klientské zařízení identické se zvolenou technologií použivanou v sítí Cernovice.net. Homogenní síť je základním prvkem pro poskytování telekomunikačních služeb i následného servisu a dostupnosti náhradních zařízení v případě poruchy. Dále je bezpodmínečné používat kvalitní komponenty pro vysokofrekvenční část instalace. Dnes je trh zaplaven spoustou produktů, které nejsou vždy úplně kvalitní a spolehlivé, případně nedovolují dosahovat maximálních výkonů.
Je poskytovatel služeb plátce DPH, jak probíha fakturace?
Ano, poskytovatel je plátcem DPH, fakturace probíhá dle zvoleného způsobu účtování - ovšem vždy zálohovými platbami na jedno účtovací období dopředu.
Je součásti ceny za službu připojení internetu i potřebný hardware?
Instalovaná zařízení poskytovatelem jsou vždy v majetku poskytovatele. Předání zařízení je stvrzeno uzavřením smlouvy o poskytování telekomunikačních služeb a předáním předávacího protokolu. Každý klient může ovšem využít možnost dotované instalace do maximální výše částky, která je vždy uvedena u vybrané služby.
Rychlosti nabízenych tarifů pro připojení do internetu jsou sdílené?
Základní nabízené tarify pro připojení do internetu, jsou sdílené služby. Míru sdílení uvádí ve specifikaci služby parametr agregace. Služby Cernovice.net jsou ovšem vždy poskytovány s velice nízkou agregací typicky maximálně 1:5, která zajišťuje maximální možnost využítí plných parametrů linky. Poměr sdílení je uveden vžby konktrétně u každé nabízené služby. Žádnému klientovi nejsou tedy tyto informace zamlčovány, jak tomu bývá zvykem u konkurenčních poskytovatelů, kde pod vidinou nízké ceny dostanete stejně rychlé připojení k internetu, ale sdílné s dvaceti a více zákazníky tohoto poskytovatele.
Když jsem přes síť Cernovice.net připojen do internetu, mám vyvěšený telefon? Musím se po zapnutí počítače někam připojovat?
Ne, připojení nijak nesouvisí s telefonem, jedná se o permanentní připojení, po zapnutí počítače jste automaticky na internetu.
Jsou u jednotlivých tarifů nějaka omezení stáhnutých dat?
Nabízené tarify jsou datově i časově neomezené. Na nabízené služby se nevztahují žádná FUP.
Je možné připojit celou počítačovou síť?
Ano, je možné připojit pomocí tzv. routeru neomezený počet počitaců. Služba je poskytována jako koncová, nemůže být tedy poskytována třetím osobám. Služba je zřizována pro každou bytovou jednotku zvlášt. Pokud tedy bydlíte ve stejném rodinném domě s rodiči, můžete využívat jednu službu. Pokud bydlíte s rodiči v panelovém/bytovém domě je nutné zřídit dvě samostané služby. Můžete však získat výhodnější podmínky pro připojení. Viz specifikace tarifů služby pevného připojení k internetu.
Jaký je rozdíl mezi 2.4GHz a 5GHz?
Rozdíl mezi WiFi 2.4GHz a 5GHz je predevším v pracovní frekvenci vysílačů. Z hlediska poskytování přístupu k síti Cernovice.net se jedná, predevšim, o rozdíl v kvalitě a rychlosti připojení, kdy u frekvence 2.4GHz jsou maximální poskytované rychlosti 5mbps a veliké zarušení, na rozdíl od pásma 5GHz, kde je teoreticky možné poskytovat rychlosti až řádově okolo 20Mbit v případě normy 802.11n až 100Mbit.

Valid XHTML 1.0 Strict

Stanislav Lorenc ~ www.cernovice.net