• Internet
 • Nabídka služeb
 • Obchodní podmínky
 • Časté dotazy
 • Linux
 • Technologie
 • Dokumenty
 • Kontakty
 • Rychlý kontakt
  Stanislav Lorenc
  +420 775 378 265
  informace@cernovice.net
 • Novinky a aktuality
  21.2.2013
  Spuštění projektu OmISP.cz
  29.11.2012
  Spuštění projektu Fit-Book.cz
  30.6.2011
  Služby VIP Ulož.to ZDARMA pro klienty Cernovice.net
  14.6.2011
  Na celé sítí Cernovice.Net, na Černovicku úspěšně proběhlo přečíslování a přechod na síť plně routovanou síť je nyní plně spravována protokolem OSPF. Při této příležitosti se podařilo z páteřní infrastruktury odstranit i několik aktivních prvků, což má za následek zvýšení spolehlivosti, a rychlosti síťe. V Černovicích se tak odezva do NIX.CZ pohybuje na stabilní hodnotě 5ms na koncovém zařízení klienta! V nejodlehlejších částech síťě se potom dostáváme na hodnotu 6ms.
  1.6.2011
  Do nabídky služeb je nově zařazen prodej a instalace satelitní televize Skylink.
  1.5.2011
  Spuštění poskytování telekomunikačních služeb v Pelhřimově.
  1.3.2011
  Rychlost připojení do internetu v Černovicích navýšena 200Mbit v licencovaném pásmu 11GHz.
  Odezva do NIXu snížena na krásných 5ms přímo ve Vaší domácnosti.

Instalace a správa systému Debian GNU/Linux

Informace o systému Debian

Projekt Debian je sdružení dobrovolníků, kteří sdílejí myšlenku na vytvoření svobodného operačního systému. Tento systém se nazývá Debian GNU/Linux, nebo krátce Debian.

Operační systém je sada základních programů a pomůcek, které k provozu potřebuje každý počítač. Ve středu operačního systému je jádro. Jádro je nejzákladnějším programem v počítači, protože zajišťuje všechny jeho základní služby včetně spouštění dalších programů.

Debian nezávisí na konkrétním jádře. Momentálně používá jádro Linux, které je svobodným softwarem, jehož vývoj byl zahájen Linusem Torvaldsem a je nyní podporováno více než tisíci programátory z celého světa. Pracuje se na úpravě Debianu i pro jiná jádra, obzvláště Hurd. Hurd je kolekce serverů běžících nad mikrojádrem (např. Mach nebo L4).

Velká část základních nástrojů, které spolu s jádrem vytvářejí použitelný operační systém, pochází z projektu GNU. Odtud tedy pochází jména GNU/Linux a GNU/Hurd.

Uživatele nezajímá ani tak operační systém, jako spíš aplikační software - nástroje umožňující provádět celou řadu činností: od editace dokumentů přes pracovní záležitosti až po hraní her a vytváření nového softwaru.

Debian GNU/Linux 6.0 je zatím poslední verzí distribuce. Tato verze vyšla v únoru roku 2011 a obsahuje zhruba 28130 balíků (předkompilovaného softwaru zabaleného do formátu umožňujícího snadnou instalaci na každém počítači) svobodného softwaru. Tento software je k dispozici pro všechny podporované architektury.

Debian se ve své společenské smlouvě zavázal, že bude založen na svobodném softwaru a sám vždy svobodným softwarem zůstane. To je velmi podstatný rys této distribuce. Znamená to významnou záruku pro její uživatele - mohou se pro Debian rozhodnout a začít na něm stavět s jistotou, že základní komponenta bude vždy uživateli poskytovat jeho svobody.

Cena instalace

Započatá hodina standartní instalace je 360 Kč (včetně DPH)
Dopravné: 12 Kč/km
Místo instalace: Dle dohody (u klienta nebo v provozovně)

Valid XHTML 1.0 Strict

Stanislav Lorenc ~ www.cernovice.net